Oferty z innych miejsc

Czarna Woda (3091)

Kobylnica (2963)

Jastarnia (2832)

Czarna Dąbrówka (2642)

Stare Pole (2604)

Suchy Dąb (2585)

Kolbudy (2573)

Krynica Morska (2417)

Tuchomie (2370)

Lipnica (2368)

 

Herb Ustki

Ustka jest miastem leżącym bezpośrednio nad morzem Bałtyk, a dokładniej w powiecie słupskim. Leży ona przy ujściu Słupi i jest tam zlokalizowane kąpielisko morskie oraz uzdrowisko.

Ustka jest miastem portowym, toteż rozwija się tam gospodarka morska. Już w 1858 roku do usteckiego portu zawinęło wiele statków z czterdziestu portów północnej Europy. Były to statki z banderą niemiecką, angielską, norweską. Większość z nich przybywała z miast takich jak Kopenhaga, czy też Amsterdam, a także Liverpool i Newcastle. Jeśli chodzi o rybołówstwo w Ustce, to rozwijało się ono od schyłku XIX wieku. Liczba kutrów rybackich ciągle wzrastała, lecz obecnie maleje, ponieważ coraz mniej ludzi trudni się rybołówstwem. Na początku XX wieku w Ustce znajdowały się dwa, niewielkie parowce, a mianowicie 157 oraz 299 BRT. I Wojna Światowa, a następnie kryzys spowodowały, że w Ustce działalność prowadziła tylko jedna stocznia, której właścicielem był Józef Bartsh. W stoczni tej produkowano łodzie wiosłowe, jachty, łodzie motorowe, stalowe kutry rybackie oraz drewniane kutry rybackie. Na początku XX wieku założono w Ustce gazownię i mleczarnię. Po I Wojnie Światowej powstała mała fabryka maszyn i równie niewielka fabryka kiełbas. Po II Wojnie Światowej w Ustce zlokalizowanych było kilka zakładów przemysłowych, które wiązały się rzecz jasna z gospodarką morską. Istniała „Stocznia”,  a także zakład konserwowy „Światowid”.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Ustce:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Bezrobocie według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Artykuł z dnia: wtorek, 29 październik 2013
Według danych GUS, bezrobocie od dwóch miesięcy jest na poziomie 13 proc. w skali kraju. To o 0,6 punktu procentowego więcej niż we wrześniu 2012 r. Wskaźnik ten zwiększył się we wszystkich województwach.
Czytaj dalej ->


Bezrobocie 2013 dane GUS
Artykuł z dnia: sobota, 19 październik 2013
W sierpniu 2013 r. w porównaniu do lipca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do sierpnia ub. roku zaobserwowano wzrost zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu br. ale więcej niż przed rokiem wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2013 r. do urzędów pracy zgłoszono więcej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. i w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej ->


Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną - 100 najczęściej zadawanych pytań.
Artykuł z dnia: środa, 30 styczeń 2013
Czytaj dalej ->


2013 rok. Jakie zawody świecą wakatem?
Artykuł z dnia: poniedziałek, 28 styczeń 2013


Kilka prostych kroków do zdobycia pracy w dobie bezrobocia.
Artykuł z dnia: piątek, 25 styczeń 2013


Przegląd zagranicznych rynków pracy – praca na Cyprze
Artykuł z dnia: piątek, 11 styczeń 2013
Mogłoby się wydawać, że tak mała wyspa, jak Cypr nie może generować dużych przychodów z przemysłu i gospodarki. Prawda jednak jest całkowicie inna, otóż kiedy Cypr wchodził do Unii Europejskiej między innymi wraz ze Słowenią, był najbogatszym z kandydatów! O czym to świadczy? Między innymi o tym, że cypryjska gospodarka jest bardzo stabilna i generuje duże dochody. Następnym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że panuje tam bardzo małe bezrobocie – rzędu około trzech i pół procenta, co obecnie w skali światowej (a przede wszystkim europejskiej) to bardzo mało. Naturalnie najwięcej przychodów generuje turystyka, ponieważ ludzie przyjeżdżają tam niemalże przez cały rok...
Czytaj dalej ->


Przegląd zagranicznych rynków pracy – Austria
Artykuł z dnia: środa, 09 styczeń 2013
W 1995 Austria przystąpiła do Unii Europejskiej, a w 2002 euro zastąpiło dawną walutę szylinga austriackiego. Należy do najbardziej rozwiniętych ekonomicznie krajów w UE. Wskaźnik 41 700$ PKB per capita wg PSN daje jej 4. miejsce w Unii Europejskiej, wyprzedzając takie państwa jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. Główny środek płatniczy to euro. Ludność czynna zawodowo wynosi 72,1%. Austria oferuje zatrudnienie w następujacych gałęziach: rolnictwo 5,5%, przemysł 27,5%, usługi 67% Płaca minimalna wynosi 1000,00 Euro, stopa bezrobocia 5,4%. Zatrudnienie w Austrii znajdą Polacy głównie w usługach- aktualnie w takich zawodach jak: ...
Czytaj dalej ->


Najdziwniejsze profesje w Polsce
Artykuł z dnia: piątek, 31 sierpień 2012
Topiarz fryty, manipulant drewna, wybieracz monet, tanatopraktor - zapewne mało kto odgadnie czym zajmują się osoby wykonujące te zawody. Część z nich jest na tyle egzotyczna, że próżno ich szukać w ministerialnej klasyfikacji.
Czytaj dalej ->


Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->